close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.
  
Piątek 22 Marzec 2019 | Imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian
Aktualności
Prezentacja gminy
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zakład Gospodarki Komunalnej
Inwestycje
Oświata
Ekologia i środowisko
Oferta terenów inwestycyjnych
Ośrodek Sportu i Rekreacji
Akty prawne
Parafie
Gospodarka odpadami
Projekty unijne
    
UCZNIOWIE Z GNIEWKÓWCA OBEJRZELI TRANSMISJĘ NA ŻYWO MUSICALU ANIA Z ZIELONEGO WZGÓRZA DZIĘKI ZAPROSZENIU TVP

 W dniu 20.02.2013 roku uczniowie Szkoły Podstawowej w Gniewkówcu, w  ramach nowatorskiego projektu „Internetowy Teatr TVP dla Szkół” obejrzeli  transmisję na żywo musicalu   pt. : „Ania z Zielonego Wzgórza” wg powieści L. M. Montgomery z Teatru Muzycznego w Poznaniu. Sztuka emitowana była bezpośrednio z teatru za pośrednictwem Internetu z inicjatywy Telewizji Polskiej, której ideą jest tworzenie jak najszerszego dostępu do wydarzeń kulturalnych na wysokim poziomie.

       Transmisja rozpoczęła się punktualnie o godzinie 10.00. Dzięki łączu internetowemu i tablicy interaktywnej, 40 uczniów naszej szkoły „przeniosło się”  do poznańskiego teatru. 
Dzieci z zainteresowaniem oglądały inscenizację, żywo reagując na przedstawiane przez aktorów Teatru Muzycznego losy Ani Shirley słynącej z gadulstwa i błyskotliwości.


        Podczas antraktu można było zobaczyć, co się dzieje za kulisami oraz obserwować pracę ekipy technicznej w czasie zmiany dekoracji. Wyjątkowe wrażenie wywarły na dzieciach:  oprawa muzyczna (szczególnie śpiew Ani), scenografia i stroje oraz najsmutniejsza w spektaklu scena- śmierć Mateusza. Ich zdaniem spektakl  był ciekawy, podobał się sposób prezentacji, a przede wszystkim temat utworu, w którym przejawiały się: wątek przyjaźni, domu rodzinnego.  Niektóre dzieci zauważyły, ze dzięki takim internetowym przedstawieniom „na żywo” zaoszczędza się pieniądze na dojazd  i na bilety, „a jest prawie jak w teatrze”.

        Wszyscy  są zdania, że takie przedsięwzięcia pozwalają w większym wymiarze niż dotąd przybliżyć szerszemu kręgowi uczniów teatr, jego pracę, a także przyczyniają się do rozbudzenia zainteresowań. Co jednak najważniejsze ( w odczuciu nauczycieli) umożliwiają, zwłaszcza uczniom      z miejscowości oddalonych od placówek  teatralnych, realizację zaleceń z podstawy programowej, dotyczących systematycznego uczestnictwa uczniów w życiu kulturalnym ( teatr, kino). 

Zdjęcia do artykułu
 

1  2  

 
wszystkich zdjęć: 7

1  2  
 
«« wstecz
drukuj
  
  
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
  
 


  
     
  
on line: 10 odwiedzin: 7879222
    Strona główna | Kultura | Kontakt |
© 2008 - 2019 Złotniki Kujawskie. All rights reserved.