close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.
  
Wtorek 20 Luty 2018 | Imieniny: Leon, Ludmiła, Eustachy
Aktualności
Prezentacja gminy
Urząd Gminy
Rada Gminy
Sołeckie wieści
Stowarzyszenia i organizacje pozarządowe
Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej
Zakład Gospodarki Komunalnej
Inwestycje
Biblioteka Publiczna
Oświata
Ekologia i środowisko
Oferta terenów inwestycyjnych
Ośrodek Sportu i Rekreacji
Policja
Opieka medyczna i leczenie uzależnień
Akty prawne
Parafie
Gospodarka odpadami
Projekty unijne
Bezdomność zwierząt
Bezpieczeństwo
    
Akademia z okazji Dnia Niepodległości połączona z Dniem Patrona w Gimnazjum im. K. Urbańskiego

 

            Dnia 10 listopada 2011 roku w Gimnazjum im. K. Urbańskiego odbyła się akademia z okazji Dnia Niepodległości połączona z Dniem Patrona oraz prezentacją działań dzięki, którym szkoła otrzymała tytuł Szkoły Humanitarnej poprzez starania Pani mgr Magdaleny Pikory. Na uroczystości gościliśmy w naszych murach wielu zaszczytnych gości. Wśród nich byli: żona naszego Patrona - Pani Wiesława Urbańska, Pan Pułkownik Tomasz Polus z Inspektoratu Wsparcia Sił Zbrojnych w Bydgoszczy, Wójt Gminy - Pan Witold Cybulski, Przewodnicząca Rady Gminy - Pani Krystyna Gawron-Fiedorow i Zastępcy Przewodniczącej - Pani Danuta Świtaj oraz Pan Grzegorz Weber, Radni Gminy i Powiatu, przedstawiciele Rady Rodziców, Dyrektor SP w Złotnikach Kujawskich - Pani Maria Berger, komendant Posterunku Policji w Złotnikach Kujawskich - Pan Marek Bieda, Kierownik Biblioteki Publicznej - Pani Iwona Antosz-Świcarz, przedstawiciel Wydziału Oświaty w Gminie – Pani Maria Twarowska, ksiądz kanonik Józef Jędrusik z parafii w Złotnikach Kujawskich oraz proboszcz parafii w Tucznie. Wszystkim gościom przypięto kotyliony wykonane przez uczniów.

            Uroczystość odbywała się pod hasłem Bóg, Honor, Ojczyzna. Przemówienie jako pierwszy wygłosił Wójt Gminy, który nawoływał do godnego uczestnictwa w Świętach Narodowych, szanowania  godła i barw Ojczyzny oraz szerzenia patriotyzmu wśród młodzieży. Zarys historyczny związany z uzyskaniem niepodległości przez Polskę przedstawiła Pani Dyrektor mgr Beata Sechawer.

            Na akademii rozstrzygnięty został również konkurs wiedzy o patronie szkoły, do którego przystąpili uczniowie klas pierwszych. Konkurs został zorganizowany przez mgr Alinę Puc i mgr Małgorzatę Kwiatkowską. Nagrody laureatom wręczała żona patrona - Pani Wiesława Urbańska.

            Głos zabrał także Pan pułk. Tomasz Polus, który opowiadał o swoich przeżyciach podczas misji w Afganistanie dziękując również uczniom za pomoc w akcjach organizowanych na rzecz tamtejszych dzieci.

            Po zakończonej uroczystości goście dokonali wpisu do Kroniki Szkolnej i zaproszeni zostali na skromny poczęstunek przygotowany przez rodziców.

            Dzięki staraniom i wysiłkom wielu nauczycieli m.in. mgr I Szczepańskiej – oprawa muzyczna, mgr M. Kwiatkowskiej – program artystyczny, mgr M. Milkowskiej i mgr M. Kopydłowskiego – scenografia oraz mgr K. Pietrzak – multimedia, akademia była bardzo uroczysta i dostojna.

            Wszystkim dziękujemy. 

 

Opracowanie: Rada Rodziców

Zdjęcia do artykułu
 

1  2  3  

 
wszystkich zdjęć: 16

1  2  3  
 
«« wstecz
drukuj
  
  
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728
  
 


  
     
  
on line: 12 odwiedzin: 6443281
    Strona główna | Kultura | Kontakt |
© 2008 - 2018 Złotniki Kujawskie. All rights reserved.