close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.
  
Piątek 22 Marzec 2019 | Imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian
Aktualności
Prezentacja gminy
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zakład Gospodarki Komunalnej
Inwestycje
Oświata
Ekologia i środowisko
Oferta terenów inwestycyjnych
Ośrodek Sportu i Rekreacji
Akty prawne
Parafie
Gospodarka odpadami
Projekty unijne
    
W Y R Ó Ż N I E N I A DLA UCZNIÓW SZKOŁY PODSTAWOWEJ W GNIEWKÓWCU za "Historyjki o historii"

„MAM  GEN  WOLNOŚCI”

 

Dwa lata temu -w trzydziestą rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce- Instytut Lecha Wałęsy zainaugurował kampanię "Gen Wolności", mającą na celu budowę w polskim społeczeństwie poczucia nowoczesnego patriotyzmu. „Gen Wolności” integruje Polaków wokół pozytywnego postrzegania osiągnięć obywateli i państwa.

Projekt jest w założeniu wieloletni, składają się na niego wydarzenia organizowane w Polsce i  za granicą. Powstał we współpracy m.in. z  Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Narodowym Centrum Kultury oraz Fundacją Kocham Polskę.

W ramach Projektu ogłoszono  konkurs,  pn.: „Historyjki o historii. Mam Gen Wolności” .  Cel:  stworzenie opowiadań na temat wydarzenia związanego z historią Polski, w formie bajki.  Inspiracją były filmiki animowane pt. „Historyjki o historii”.         

 Propagatorką  idei i celów konkursu  wśród uczniów Szkoły Podstawowej w Gniewkówcu stała się  p. Lidia Kaczmarek-  nauczycielka  j. polskiego i historii. Zorganizowała spotkanie z  p. Grzegorzem Weberem ­ znawcą tematyki powstania wielkopolskiego. Celem było zapoznanie uczniów z historią najbliższych okolic i dziejami jedynego zwycięskiego powstania zorganizowanego przez Polaków.  Wykład pobudził wyobraźnię dzieci do wymyślenia ciekawej historyjki w oparciu o historię najbliższych miejscowości. 

 Prace literackie dwojga uczniów klasy VI Szkoły Podstawowej w Gniewkówcu, Aleksandry Szczupakowskiej i Tomasza Lewickiego,  zostały w konkursie WYRÓŻNIONE.

 Kolejne odsłony programu „Gen Wolności” odbywają się w rocznice historycznych wydarzeń.  

Zgodnie z założeniami ma on uświadamiać Polakom, iż zawsze, niezależnie od czynników historycznych,  posiadali w sobie „Gen Wolności”, dzięki któremu udało się przetrwać i odbudowywać niepodległą Polskę.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
  
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
  
 


  
     
  
on line: 10 odwiedzin: 7879015
    Strona główna | Kultura | Kontakt |
© 2008 - 2019 Złotniki Kujawskie. All rights reserved.