close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.
  
Piątek 28 Luty 2020 | Imieniny: Makary, Prokop, Hilary
Aktualności
Prezentacja gminy
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zakład Gospodarki Komunalnej
Inwestycje
Oświata
Ekologia i środowisko
Oferta terenów inwestycyjnych
Ośrodek Sportu i Rekreacji
Akty prawne
Parafie
Gospodarka odpadami
Projekty unijne
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
    
Uroczysty apel z okazji 95 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości

Dnia  12 listopada 2013 roku w Szkole Podstawowej SPSK im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Lisewie Kościelnym odbył się apel, którego celem było uczczenie 95 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Nad wszystkim czuwała p. Joanna Matyga , która przygotowała montaż słowno-muzyczny oraz dekoracje. Natomiast o  oprawę muzyczną zadbała p. Alicja Cybulska, a przy zawieszeniu elementów dekoracji pomagały p. Monika Sas oraz p. Patrycja Przeszak. Wykonawcami byli uczniowie klasy V i VI Szkoły Podstawowej SPSK w Lisewie Kościelnym  oraz I i II klasy Gimnazjum SPSK w Palczynie.

Po wprowadzeniu sztandaru szkoły i odśpiewaniu hymnu państwowego do zgromadzonych gości, nauczycieli oraz uczniów przemówiła Pani Dyrektor Małgorzata Cybulska, która przybliżyła rys historyczny Polski podczas zaborów, na drodze walki o niepodległość oraz podkreśliła znaczenie i wagę obchodzenia świąt państwowych w życiu młodych pokoleń Polaków. Następnie młodzież naszych szkół przystąpiła do recytacji wierszy patriotycznych oraz odśpiewania pieśni, które niegdyś zagrzewały Polaków do walki i dodawały sił oraz otuchy w walce o niepodległość naszego kraju, który na ponad 123 lata zniknął z mapy Europy.  Apel zakończyło uroczyste odśpiewanie ,,Roty”Wykonawcy podziękowali zgromadzonym za uwagę, a za swoją pracę zostali nagrodzeni gromkimi brawami.

Kolejną częścią spotkania z okazji rocznicy Święta Niepodległości było odśpiewanie pieśni patriotycznych, a także przybliżenie historii ich powstania. Inicjatywa ta wynikała z faktu, iż nasza szkoła przyłączyła się do akcji ,,Ogniska patriotyzmu” zainicjowanej przez Katolickie Liceum Ogólnokształcące SPSK
im. Bp. Teodora Kubiny w Wieluniu. Organizacji tego ogólnopolskiego projektu podjęło się Stowarzyszenie Przyjaciół Szkół Katolickich, czyli  organ prowadzący naszą szkołę i wiele innych szkół katolickich na terenie całej Polski.  
W związku z niniejszym zgromadziliśmy się przy symbolicznym ognisku i manifestowaliśmy nasze oddanie Ojczyźnie poprzez odśpiewanie pieśni patriotycznych. Tym samym chcieliśmy przyczynić się do przywrócenia tej wspaniałej tradycji, tak żywej w okresach niewoli narodowej, wojen oraz partyzantki.

Zdjęcia do artykułu
 

 
wszystkich zdjęć: 4
 
«« wstecz
drukuj
  
  
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
  
 


  
     
  
on line: 13 odwiedzin: 8928580
    Strona główna | Kultura | Kontakt |
© 2008 - 2020 Złotniki Kujawskie. All rights reserved.