close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.
  
Piątek 22 Marzec 2019 | Imieniny: Bogusław, Katarzyna, Oktawian
Aktualności
Prezentacja gminy
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zakład Gospodarki Komunalnej
Inwestycje
Oświata
Ekologia i środowisko
Oferta terenów inwestycyjnych
Ośrodek Sportu i Rekreacji
Akty prawne
Parafie
Gospodarka odpadami
Projekty unijne
    
GOŚCIE Z CHIN, EGIPTU I AFGANISTANU W SZKOLE PODSTAWOWEJ W GNIEWKÓWCU

AIESEC University – naucz się języka!

Udział w programie  ENJOY MY ORIGIN, który zwraca uwagę na wielokulturowość
i poprzez bezpośredni kontakt z różnymi nacjami otwiera uczniom okno na świat.

GOŚCIE   Z   CHIN,  EGIPTU  I  AFGANISTANU W SZKOLE PODSTAWOWEJ
W
GNIEWKÓWCU!

    W dniach 22-26 września 2013r. w ramach innowacyjnego, narodowego projektu edukacyjnego  ENJOY MY ORIGIN realizowanego w naszym kraju przez AIESEC Polska, uczniowie klas I-VI  Szkoły Podstawowej w Gniewkówcu uczestniczyli w rozwijających WARSZTATACH JĘZYKOWO–KULTUROWYCH prowadzonych przez 3 praktykantów – studentów z Chin, Egiptu i Afganistanu. Studenci zaproszeni zostali do Gniewkówca przez Radę Rodziców i Dyrektora Szkoły.

    Każdy z gości przygotował indywidualny program zajęć, którego celem była edukacja językowa dzieci oraz poszerzenie ich wiedzy o świecie poprzez bezpośredni kontakt z obcą kulturą. Zajęcia posłużyły do zwiększenia wiedzy na temat specyfiki odległych krajów, m.in. z zakresu ich przyrody, kultury i historii,  pobudzając i promując  postawy tolerancji. Opiekunem praktykantów w Gniewkówcu był nauczyciel języka angielskiego- mgr Piotr Kopydłowski.

        
Cathy z Chin, Hedi z Afganistanu oraz Michael z Egiptu poprowadzili w sumie 25 godzin zajęć opartych na grach i zabawach językowych zyskując tym samym ogromną sympatię  wszystkich uczniów. Dla wszystkich, którzy uczestniczyli w ciekawych spotkaniach z trojgiem praktykantów była to sposobność do przełamania bariery językowej i podniesienia poziomu języka angielskiego.

  Goście  mieli możliwość poznać oprócz naszej gminy również Bydgoszcz, Toruń, Biskupin, Inowrocław i Gdańsk. Spotkali się z Przewodniczącą Rady Gminy, Wójtem Gminy Złotniki Kujawskie, Kierownikiem Wydziału Oświaty, Radą Rodziców i  przedstawicielami Rady Sołeckiej. Otrzymali pamiątkowe upominki

   Rodzice, nauczyciele wszystkich przedmiotów i uczniowie bardzo aktywnie włączyli się w działania szkoły w tym czasie.  

   Szczególne podziękowania kierujemy pod adresem Państwa  Katarzyny i Grzegorza  Pachulskich z Tupadeł oraz Państwa Barbary i Bernarda  Kopydłowskich ze Złotnik Kujawskich,  którzy przez cały tydzień gościli praktykantów w swoich domach.    

Przebieg wizyty  można  prześledzić klikając zakładkę „Galeria” na stronie internetowej szkoły: http://gniewkowiec.za.pl/

Zdjęcia do artykułu
 

1  2  3  4  

 
wszystkich zdjęć: 21

1  2  3  4  
 
«« wstecz
drukuj
  
  
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31
  
 


  
     
  
on line: 9 odwiedzin: 7879008
    Strona główna | Kultura | Kontakt |
© 2008 - 2019 Złotniki Kujawskie. All rights reserved.