close
Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w swojej przeglądarce.
  
Środa 8 Kwiecień 2020 | Imieniny: Julia, Dionizy, January
Aktualności
Prezentacja gminy
Urząd Gminy
Rada Gminy
Zakład Gospodarki Komunalnej
Inwestycje
Oświata
Ekologia i środowisko
Oferta terenów inwestycyjnych
Ośrodek Sportu i Rekreacji
Akty prawne
Parafie
Gospodarka odpadami
Projekty unijne
Pomorska Specjalna Strefa Ekonomiczna
    
Zwierzęta na wsi

 Obowiązki właścicieli zwierząt:

-     osoby utrzymujące zwierzęta domowe są zobowiązane do eliminowania zagrożenia i uciążliwości dla ludzi oraz eliminowania zanieczyszczenia terenów przeznaczonych do wspólnego użytku,

-     osoby posiadające psy, koty, zobowiązane są do usuwania zanieczyszczeń (wytworzonych przez te zwierzęta) na klatkach schodowych lub innych pomieszczeniach użytku publicznego, a także na terenach takich jak: ulice, chodniki, parki, skwery i zieleńce,

-     zakazuje się wprowadzania zwierząt do piaskownic i innych urządzeń służących do użytkowania przez dzieci,

-     zabrania się pozostawiania zwierząt w miejscach publicznych bez nadzoru i odpowiednich zabezpieczeń, tj. smycze, kagańce dla psów,

-     zwierzęta gospodarskie powinny być utrzymywane w sposób najmniej uciążliwy, nie stanowiący zagrożenia ekologicznego dla środowiska jak i nie powinny stwarzać dodatkowej uciążliwości dla okolicznych mieszkańców, użytkowników dróg publicznych, placów zabaw, boisk, terenów rekreacyjnych itp. Rolnicy powinni prowadzić hodowlę zwierząt gospodarskich w budynkach przeznaczonych do celów hodowlanych i przestrzegać w nich obowiązujących przepisów epidemiologiczno-sanitarnych. Odchody zwierzęce właściciel zwierząt zobowiązany jest gromadzić na obiektach i urządzeniach służących do tego celu (szczelne płyty gnojowe, zbiorniki na gnojowicę itp.). Hodowla zwierząt nie może prowadzić do zanieczyszczenia terenu nieruchomości oraz wód powierzchniowych oraz do nieprzestrzegania przepisów sanitarno-epidemiologicznych,

-     miejsca przechowywania kompostu oraz pasz przeznaczonych dla zwierząt gospodarskich (np. pryzmy z kiszonką) powinny być usytuowane w sposób zabezpieczający przed uciążliwościami (obce zapachy) sąsiednie działki.

 

NIE POZWÓL

- aby twoja nieruchomość była miejscem niebezpiecznym dla otoczenia. Psy używane do pilnowania posesji, zabezpiecz przed wydostaniem się na zewnątrz lub trzymaj na uwięzi.

- aby twoja miejscowość była miejscem niebezpiecznym dla dzieci. Psy należy prowadzać na smyczy, a psy ras uznanych za agresywne oraz ich mieszańce dodatkowo w kagańcu.

Nie bądź obojętny, zareaguj gdy widzisz, że właściciel psa nie przestrzega powyższych zasad – tylko wtedy widok wałęsających się psów raz na zawsze zniknie z naszych miejscowości.

 

Tutaj  znajduje się artykuł z Gazety Sołeckiej na temat łamania praw zwierząt na wsi. Wart przeczytania i zastanowienia się nad jego treścią.

 
«« wstecz
drukuj wyślij ten link
  
  
N Pn Wt Śr Cz Pt Sob
1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930
  
 

  
     
  
on line: 4 odwiedzin: 9046495
    Strona główna | Kultura | Kontakt |
© 2008 - 2020 Złotniki Kujawskie. All rights reserved.